Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8597018



*

nr 859 7018


SCULPTURE

height: 28 cm,


höjd: 28 cm


Estimate:

300

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 11 2013
at 19:14:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/10 17:45:10 1      100 kr
28/10 16:53:28 2      250 kr
28/10 19:05:35 3      250 kr
28/10 19:05:57 3      350 kr
28/10 19:10:17 4      350 kr
28/10 19:13:37 4      400 kr
11/11 17:28:56 5      450 kr
11/11 18:49:29 6      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk skulptur
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:31
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:55
  • 7066 SCULPTURE
    ceramics, Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Le..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:30




Ladda ner broschyr